Bastisje në Berovë, policia i gjen dinamit në shtëpi 63-vjeçarit!

INA
INA

5 Shtator, 2023

Sot (05.09.2023) në ora 06:00 në fshatin Mitrashinci të Berovës, pas marrjes së vendimit gjyqësor nga Gjykata Themelore e Koçanit, është kryer bastisje në shtëpinë e B.B. (63) në fshatin Mitrashinci.

Gjatë kontrollit të ushtruar në shtëpinë ku jeton, u gjetën 22 pako me lëndë eksplozuese (rreth dy kilogramë) dhe 9 metra fitil me djegie të ngadaltë (dinanit) B.B. është privuar nga liria dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës” – thuhet në njoftimin e MPB-së. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

716F1539-899D-41AB-90AC-C62E741F7F4F

Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

LD Levizja Demokratike

Lëvizja Demokratike: Masat antikrizë të Qeverisë janë një teatër, fukarallëku veç po rritet

buka-market

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Azerbajxhan

Azerbajxhani dhe udhëheqja e Karabakut bisedojnë për “integrimin”

kiev-naten

Shtatë të plagosur pas sulmit rus në Kiev

INFO

NA NDIQ