Bastisje në Çair dhe Nikishtan!

INA
INA

9 Gusht, 2023

Pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve, nëpunës policorë të SPB Shkup kanë zbuluar një grup kriminal i cili më datën 25.07.2023 ka kryer vjedhje të rëndë në rr. “E Llovçenit”, gjatë së cilës është vjedhur një kasafortë, përcjell TV21. MPB njofton se pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve është konstatuar se ata me përdorimin e forcës kanë hyrë në një shtëpi dhe e kanë kryer veprën.

“Pas konsultimit me Prokuror Publik dhe pas marrjes së urdhrit gjyqësor është kryer bastisje në disa lokacione në rajonin e Çairit dhe f. Nikishtan Shkup, gjatë të cilave janë gjetur sende në lidhje me veprën penale të kryer. Në të njëjtën kohë, nga liria është privuar A.M. (24) nga f. Nikishtan, kurse për personat e tjerë të cilët kanë kryer veprën penale janë publikuar urdhrarreste. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër personave në fjalë do të parashtrohet kallëzim në bazë të nenit 236 të Kodit Penal”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

bajram begaj OKB

Begaj ua kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës tri vendeve afrikane

kurti zvicer berset

Kryeministri Kurti në Zvicër takoi​ Presidentin e Konfederatës zvicerane, Alain Berset

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

INFO

NA NDIQ