Bastisje në Kavadar, arrestohen dy

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Shkurt, 2022

Gjatë ditës së djeshme diku rreth pres 14:30 minuta në rrugën “Jovan Pllaninski” në Kavadar policia ka privuar nga liria dy persona, 39 vjeçarin K.Ç. dhe 38 vjeçarin P.S. që të dy nga Kavadari. Personat në fjalë janë hasur duke shitur, gjegjësisht blerë marijuhanë dhe tek të dy është gjetur dhe konfiskuar marijuhanë. Më pas në bazë të një urdhri gjyqësor, në shtëpitë e të dy personave është kryer bastisje, ku gjithashtu është gjetur dhe konfiskuar marijuhanë. Ata janë ndaluar në stacionin policor në Kavadar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ