Bastisje në Koçani! Arrestohet për shpërndarje të drogës shtetasi slloven

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

MPB njofton se është ngritur kallëzim penal kundër shtetasit të Sllovenisë, 42-vjeçarit me iniciale A.B. për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim të paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, substanca psikoptrope dhe prekusorëve”, respektivisht për shkelje të nenit 215 nga Kodi Penal.

“Me 09.01.2022, me urdhër të marrë paraprakisht nga ana e gjykatës, nëpunësit policorë nga Zyra e jashtme për punë kriminale Koçan kanë kryer bastisje në një shtëpi dhe e kanë kapur A.V. (42) nga Republika e Sllovenisë, me qëndrim të përkohshëm në RMV. Gjatë kontrollit u gjet amfetaminë, një peshore dixhitale me mbetje amfetamine, sende të tjera me mbetje amfetamine, si dhe dy pako me nga 10 fara të kanabisiit” theksojnë nga MPB-ja.

Nga MPB shtojnë se personi është privuar nga liria dhe është mbajtur në Stacionin policor të Koçanit dhe më pas me kallëzim përkatës penal i është dorëzuar Prokurorisë.

TË FUNDIT
36 minuta
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
10 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
11 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
12 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

ME TE LEXUARA

18 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
11 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
18 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
10 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
23 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

INFO

NA NDIQ