Bastisje në Kumanovë, ndalohet një person

ina-online
ina-online

27/01/2024

Sot (27.01.2024) zyrtarët policorë nga Seksioni për tregti pa leje dhe armë në SPB Kumanovë kanë ndaluar F.K. (21) nga fshati Llojan, rajoni i Likovës.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e vëllait të tij M.K. në Llojanë, i ekzekutuar me urdhër të gjykatës, aty është gjetur F.K dhe është gjetur një granatë dore dhe një armë”, njoftojnë nga MPB.

F.K është ndaluar në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzim përkatës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

INFO

NA NDIQ