Bastisje në Llaskarcë të Shkupit, policia konfiskon armë dhe municion

INA
INA

20/10/2023

MPB Maqedoni informon se pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra, sot (20.10.2023) punonjësit policorë të Departamentit të Policisë Kriminale – Sektori për trafikim të paligjshëm të drogave, armëve dhe substancave të rrezikshme në koordinim me punonjësit e Policisë nga Njësia për trafikim të paligjshëm të drogave dhe armëve pranë Ministrisë së Punë të Brendshme dhe Komunikim Shkup, kanë bastisur një banesë dhe lokale të tjera në pronësi të S.Z. në fshatin Llaskarcë të Shkupit.

Siç njoftojnë nga MPB gjatë kontrollit pranë një objekti ndihmës të përdorur prej tij u gjetën një pistoletë e konvertuar, dy korniza bosh për një automatik dhe 16 fishekë.

“Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e tij iu gjetën tre armë dhe një pushkë gjuetie. S.Z është ndaluar dhe pas dokumentimit të rastit do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB Maqedoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

INFO

NA NDIQ