Bastisje në Luboten të Shkupit! Gjenden armë dhe municione

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm ka arrestuar 62-vjeçarin D.Q. nga fshati Luboten i Shkupit, përcjell TV21. Pas bastisjes me urdhër paraprak të gjykatës, policia në shtëpinë e tij ka gjetur armë dhe municione.

Është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e markës dhe kalibrit të panjohur, një karabinë e markës dhe kalibrit të panjohur, 977 fishekë të kalibrave të ndryshëm, tre gëzhoja gjuetie dhe një pushkë me ajër. Ai është ndaluar në stacion të policisë, ndërkaq pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet kallëzim përkatës sipas neni 396 nga Kodi Penal”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

INFO

NA NDIQ