Bastisje në Qendër të Shkupit, arrestohet një person

INA
INA

05/10/2023

Një shpërndarës droge u kap mbrëmë gjatë bastisjes që u bë në Qendrën e Shkupit nga ana e Policeve te SPB Shkup dhe Njësia për Trafiqe te kundërligjshme.

Personi me iniciale M.N. (58 vjeç) nga Shkupi është arrestuar dhe ndaluar në komisariat.

Pas grumbullimit dhe aktiviteteve të ndërmarra paraprakisht dhe marrjes së një vendimi gjyqësor, gjatë ditës së djeshme është kontrolluar në një banesë dhe dy objekte shtesë në afërsi të M.N., në zonën qendrore, gjatë të cilave kokaina ishte gati për shitje dhe tre plazhe digjital.

Personi është privuar nga liria është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të ngjarjes do të bëhet kallëzimi përkatës penal.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

shqipnje me yll

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

biden

A po ndryshon qëndrim SHBA për luftën në Gaza? Biden ‘mesazh’ të fortë Izraelit

Ana Baerbock

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”- Gjermania shton trupat në Kosovë

INFO

NA NDIQ