Bastisje në Shipkovicë të Tetovës, gjenden armë dhe para që dyshohet se janë të falsifikuara

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

MPB bën të ditur se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një tetovar tek i cili janë gjetur armë, municione dhe disa para që dyshohet se janë të falsifikuara.

“Më 08.01.2023, nga ora 08:00 deri në ora 10:00, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë bastisur shtëpinë e 47-vjeçarit I.A. në Shipkovica e Tetovës. Gjatë kontrollit, të kryer me urdhër të gjykatës, u gjet një pushkë automatike, dy karikatorë, 12 fishekë të kalibrit 7.62 milimetra, 4020 euro dhe 300 franga, të cilat dyshohet se janë të falsifikuara”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
15 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
1 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
1 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
1 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
15 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
22 orë
Arrestohet kërçovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
19 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Macron për njohjen e shtetit palestinez: Po ndodh në moment të dobishëm

LEXO MË SHUMË

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

izet mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

taravari muharrem salihu

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

INFO

NA NDIQ