Bastisje në Shkup e Prilep, katër të arrestuar për transport të mbi 324 kilogramëve kokainë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/04/2023

Prokuroria kërkon paraburgim ndaj katër personave të arrestuar në Shkup dhe Prilep pasi të njëjtit dyshohen për furnizim të paligjshëm dhe transport të kokainës.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni të Veriut shtojnë se të arrestuarit dyshohet se janë pjesë e grupit kriminel për transport të kokainës në vendet e BE-së, dhe se të njëjtit dyshohet se janë furnizuar në Shqipëri me mbi 324 kilogramë heroinë.

Janë arrestuar personat A.M.(51), D.Z.(37), M.J.(35) dhe D.J.(39), të gjithë nga Shkupi. Ndërkaq, në tentim për të ikur nga policia, është lënduar R.T. (45) nga Prilepi, i cili është në spital, por që për të njëjtin gjithashtu do të parashtrohet kallëzim penal.

“Të katër personat janë pjesë e një grupi të organizuar kriminal ndërkombëtar të përfshirë në organizimin e transportit të kokainës drejt vendeve të BE-së, i cili gjatë muajit qershor të vitit 2021, nga persona të panjohur nga Shqipëria kanë blerë dhe më pas kanë organizuar transferimin e 300 pakove me masë kokainë 324.4 kilogramëve drejt Republikës së Italisë, me kamion “duff”, me rimorkio, me targa të Shkup, e që drejtohej nga N.A.”, thonë nga MPB. /zhurnal.mk

TË FUNDIT
9 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
9 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
11 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
11 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

15 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
18 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
15 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
18 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
13 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
18 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ