Bastisje në Shkup, kapen mbi 26 mijë euro dhe armë

INA
INA

11/10/2023

Sot (11.10.2023), zyrtarët policorë të Njësisë për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në kuadër SPB Shkup, pas urdhëresës së pranuar paraprakisht nga Gjykata Themelore Penale Shkup, kanë kryer bastisje në fshatin Straçinc tek personi T.F.(32), thuhet në njoftimin e MPB-së.

“Gjatë kontrollit u gjet dhe u sekuestrua pluhur i bardhë, pluhur ngjyrë kafe, peshore dixhitale, dy korniza pushke automatike, një pushkë, 399 fishekë, një pistoletë kornizë, një pushkë gjuetie, 13 gëzhoja, një jelek antiplumb, celularë, 26.160 euro dhe 698.580 denarë”, thuhet në njoftimin MPB-së.

Nga MPB thonë se po merren masat shtesë për zbardhjen e plotë të rastit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-10-23-42-16-882_com.android.chrome-edit

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë (video)

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ