Bastisje në Shkup, u gjet marihuanë dhe vaj hashashi

Picture of INA
INA

29/06/2023

Sot (29.06.2023), zyrtarë policorë nga Njësiti për Trafikim ilegale të Drogave në Shkup, në koordinim me Njësinë për trafikim të narkotikëve pranë Departamentit të Policisë Kriminale, pas marrjes së urdhëresës gjyqësore, kanë kryer bastisje në shtëpinë e S.D. 38 nga Shkupi.

Gjatë kontrollit u gjet edhe marihuanë, vaj hashashi dhe një peshore digjitale. S.D. i cili nuk ndodhej në shtëpi gjatë kontrollit, është thirrur për intervistim zyrtar në komisariat dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës.

TË FUNDIT
15 minuta
Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin
39 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
42 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
55 minuta
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
16 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
24 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
3 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
20 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
1 ditë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
15 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

LEXO MË SHUMË

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

INFO

NA NDIQ