Bastisje në Sllupçan, kapen armë dhe municion /FOTO

Picture of INA
INA

07/09/2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se policia ka realizuar bastisje në fshatin Sllupçan të Likovës, ku si pasojë është arrestuar një 49-vjeçar pasi i njëjti është kapur me armë dhe municion, transmeton TV21.

“Sot (07.09.2023) në ora 14.30 nëpunësit policorë të Sektorit për polici kriminele – Sektori për tregti të palejuar me drogë, armë dhe materie të rrezikshme dhe SPB Kumanovë – Departamenti për tregti të palejuar me drogë dhe armë, pas marrjes së urdhrit gjyqësor nga Gjykata Themelore Kumanovë kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe hapësirat tjera te Z.I.(49) në fshatin Sllupçan, komuna e Likovës. Gjatë bastisjes janë gjetur gjashtë pistoleta ndryshme, shtatë korniza me plumba, pushkë “ekoll” me optikë për pushkë, rreth 2500 plumba të kalibrit prej 9mm, 7.62mm dhe 6.35mm, 64 raketa piroteknike… Z.I. është arrestuar në stacion policor dhe pas dokumentimit të rastit do të vijojë kallëzim penal deri te PPTH Kumanovë”, thonë nga MPB-ja.

TË FUNDIT
21 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
19 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
1 ditë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
11 orë
Ibush Jusufi zëvendës-sekretar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut (FOTO)

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ