Bastisje në Strumicë, arrestohet një person

INA
INA

13 Korrik, 2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në ora 14:20, zyrtarë policorë nga Sektori i Punëve të Brendshme të Strumicës kanë privuar nga liria 44 vjeçarin A.A. nga Strumica.

Sipas raportit të policisë gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, u gjete dhe konfiskua një sasi e marijuahëns. Gjatë bastisjes A.A. bashkë G.A. dhe M.A. është sjellë në mënyrë agresive ndaj punonjësve të policisë gjatë kryerjes së veprimeve zyrtare.

A.A. është ndaluar në Stacionin Policor Strumicë, për ngjarjen është njoftuar edhe prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Strumicë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohen parashtresa përkatëse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ