Bastisje në Tetovë, arrestohet një person për posedim të armëve

INA
INA

20/09/2023

SPB Tetovë informon se zyrtarët e policisë në koordinim dhe ndërveprim me Departamentin e Krim-Policisë – Sektori për Trafikimin e paligjshëm të armëve, drogës dhe mallrave të rrezikshme të Ministrisë së Brendshme, dje (19-shtator) rreth orës 17:15, kanë privuar nga liria 56-vjeçarin L.J nga Tetova.

Siç njofton SPB Tetovë, gjatë bastisjes së kryer me urdhër të gjykatës në shtëpinë e tij, janë gjatë dhe konfiskuar armë gjuetie e kalibrit 16 mm armë gjuetie kalibër, 22 patrone të të njëjtit kalibër dhe vulë të hequr, gjegjësishtë të dëmtuar për çaktivizimin e pushkës.

“Përveç këtyre, ati iu gjet dhe konfiskuar një armë e tipit “cz” kalibër 9 mm, tre korniza dhe 13 plumba të të njëjtit kalibër”.

“Ai është mbajtë në Stacionin Policor të Tetovës dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër L.J. do të pasoj parashtresë përkatëse”, njofton SPB Tetovë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ