Bastisje në Tetovë, kapet drogë dhe municione

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një person pas bastisjes në Trebosh të Tetovës. Tek i njëjti janë gjetur municione dhe drogë.

“Më datë 03.01.2023 rreth orës 12:40 në Trebosh, Tetovë, zyrtarë policorë të SPB-Tetovë kanë privuar nga liria 58-vjeçarin Z.L. nga ky fshat. Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij dhe në një automjet tip “Volkswagen Golf” me targa të Tetovës, të kryer me urdhër të gjykatës, është gjetur kokainë dhe tetë fishekë për një pushkë gjuetie të kalibrit 12 mm. Ai është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të vijojnë parashtresat nga neni 215 dhe neni 396 i Kodit Penal”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ