Bastisje në Vallandovë, policia kap substanca të paligjshme

Picture of INA
INA

06/09/2023

Policia gjatë ditës së djeshme ka kapur drogë në shtëpinë e një 31-vjeçari nga Vollkova, përcjell TV21. Nga MPB thonë se te i njëjti është gjetur marihuanë.

“Me urdhër të bastisjes nga Gjykata Themelore Penale Shkup, është bastisur shtëpinë e I.K. (31) në Vollkovë, Shkup. Gjatë kontrollit u gjet marihuanë, një peshore dixhitale dhe një plumb. Personi është privuar nga liria dhe mbahet në stacion të policisë dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim penal përkatëse”, thonë mes tjerash nga MPB.

TË FUNDIT
35 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
3 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
4 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

10 orë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë
6 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
14 orë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
10 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
5 orë
Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit
13 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
10 orë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

vmro

VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh

INFO

NA NDIQ