Bastisje në Veles, ndalohet një person për armëmbajtje pa leje

INA
INA

06/11/2023

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (05.11.2023) në Veles, zyrtarë policorë nga Sektori për Trafikim të Paligjshëm të lëndëve narkotike dhe armëve në kuadër të SPB Veles, kanë ndaluar 75 vjeçarin L.A. nga fshati Oreshë, Veles.

“Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të Gjykatës Themelore Veles, janë gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie “TOZ-63” e kalibrit 16mm. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët kallëzimi përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ