Baton Haxhiu: Jam i pari që të bëhem hero nëse ka nevojë, por ta bëjmë marrëveshjen pa heronj

INA
INA

05/10/2023

Baton Haxhiu, gazetar ka thënë në T7 se nëse ndryshimi i gjendjes në dialog do të varej nga heronjët, ai do të bëhej heroi i parë.

Por ai thotë se gjërat nuk ndryshojnë, është dokumenti në Bashkimin Evropian që nuk mund të dalim prej tij.

Thotë se krizat mund ta shtyjnë implementimin, por më pas kthehemi aty ku ishim para krizave.

Rrjedhimisht Haxhiu shton se nuk ka nevojë për viktima e heronj për ta ndryshuar gjendjen, duke thënë se marrëveshjen duhet ta bëjmë pa heronj.

”Nuk kemi nevojë për viktima dhe heronj në këtë moment kur e dim fundin. Nëse do të duhej të isha heroi i parë që ta ndryshoja gjendjen do të isha i para që do të bëhesha hero. Ne mundemi me pas heronj plotë, por rezultati është ai dokument që është në Bashkimin Evropian nuk ndryshohet”, ka thënë Haxhiu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

INFO

NA NDIQ