Baton Haxhiu: Kurti mashtrues, më vjen keq për kryeministrin tim

Picture of ina-online
ina-online

19/09/2023

Analisti Baton Haxhiu ka komentuar qëndrimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti kundrejt ndërmjetësit europian të dialogut Miroslav Lajçak.

Sipas Haxhiut, Kurti ka gabuar me deklaratën e tij në konferencën për shtyp të mbajtur një ditë më parë, ku kërkoi largimin e Lajçak nga procesi dhe e akuzoi të dërguarin e BE-së se është pozicionuar krahë serbisë.

Analisti tha se Kurti ehte treguar mashtrues dhe se atij i vjen keq për kryeministrin e vendit të tij.

“Mashtrues. Mua më vjen keq për kryeministrin tim. Sinqerisht më vjen keq. Në këto pozicione politike, kur je i pafuqishëm dhe targeton emra të përveçëm për të fituar vota dhe për të shkatërruar vendin është tragjike./Euronews Albania/

TË FUNDIT
20 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 ditë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
2 ditë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
3 ditë
Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!
3 ditë
Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)

ME TE LEXUARA

20 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

LEXO MË SHUMË

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

DASH Uashington Departamenti

DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Ramush haradinaj fatmir Limaj

Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!

sheshi prishtines

Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)

euro

Qytetari e gjen çantën me mbi 7 mijë euro, e dorëzon në polici

Pjeter-Shala-850x472-1

Më 16 korrik shpallet aktgjykimi ndaj Pjetër Shalës

vjosa osmani okb un

Osmani: Kërkojmë garanci ndërkombëtare për Asociacionin

kurti mediat

Kurti: Masakra e Srebrenicës ishte paralajmërim i gjenocidit në Kosovë

INFO

NA NDIQ