Baton Haxhiu: Policia e Kosovës i la të lirë 28 terroristët serbë, mund t’i vriste për 1 orë

ina-online
ina-online

25/09/2023

Analisti Baton Haxhiu ka folur për ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në veri të Kosovës, ku mbeti i vdekur polici Afrim Boshnjaku. Teksa ishte i ftuar në “Pressing” të T7, ai theksoi se ka pasur negociata mes KFOR-it dhe Policisë së Kosovës për të lënë të lirë 28 terroristët serbë të rrethuar brenda manastirit.

Ai e tha këtë mbështetur në fjalët e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në konferencën për shtyp, duke lënë të nënkuptohet se ka pasur një marrëveshje mes tyre.

“Ky la të nënkuptohet që KFOR’i ose dikush tjetër ka negociu me Policinë ose Qeverinë e Kosovës, që ata të lirohen dhe lirimi i tyre siç duket është negociues… Negociata ka pas. Fakti që aludohej se ka pas një negocim, tregon se grupet terroriste, ata 28 që kanë ikur, kanë ikur me një negocim.

Ata (Policia) kanë qenë në gjendje për jo ma shumë se një ore, me amortizu të gjithën dhe me i vra të gjithë dhe negocimi ka zgjatur që të mos ketë vrasje të shumta në numër dhe pastaj të merr përmasa tjera”, tha Haxhiu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli

Pse Pacolli është irrituar me mediat shqiptare?

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

kqz-kosove

Partia politike “Srpska Demokratija”, regjistrohet zyrtarisht në Kosovë

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

sali mustafa

Më 14 dhjetor shqiptohet aktgjykimi i Apelit për Salih Mustafën

Liridona ademaj

Vrasja e Liridonës, avokati hedh dyshime të forta: Naimi mund të jetë i përfshirë në një tjetër krim të rëndë

IMG_6974

Pse e vrau Liridonën? Babai i Naim Murselit: Pyetje 1 milion dollarëshe! Ndoshta është kërcënuar nga politika ose…

tome-gashi

Sa vite burg mund të dënohet Naim Murseli? Avokati zbulon 2 skenaret që do të përdorë 33-vjeçari për t’u mbrojtur

INFO

NA NDIQ