Bayern Munich i vihet pas futbollistit të Tottenhamit

INA
INA

06/01/2024

Bayern Munich dëshiron ta përforcojë fazën e mbrojtjes në afatin kalimtar të janarit.

Bavarezët ia kanë vënë syrin futbollistit të Tottenham Hotspur, Eric Dier.Trjaneri Thomas Tuchel e sheh futbollistin anglez si opsion i mirë për ekipin, duke marrë parasysh se ai mund të përdoret në fazën e mbrojtjes dhe të mesfushës.
Po ashtu edhe skuadra angleze është e gatshme ta shes Dierin gjatë afatit kalimtar të janarit.

Kujtojmë se edhe gjatë verës së kaluar, mbrojtësi anglez u kërkua nga ekipi gjerman, por kjo lëvizje nuk ndodhi për shkak të kushteve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ