Bayern Munich – PSG: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain do të luajnë mes vete në ndeshjen kthyese të vlefshme për fazën e 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët janë nikoqir të parisienëve në takimin shumë të vlefshëm për rrugën e të dyja skuadrave drejt çerekfinales së madhe.

VendiAllianz Arena

Koha21:00

Lajme rreth ekipeve

Bayern Munich

Benjamin Pavard është pezulluar për vendasit, të cilët duhet të bëjnë pa treshen e dëmtuar Lucas Hernandez, Manuel Neuer dhe Noussair Mazraoui.

Sadio Mane mund të bëjë ndeshjen e parë si titullar që nga rikthimi i tij nga lëndimi, megjithëse Kingsley Coman dhe Leroy Sane janë gjithashtu opsione të mëdha për Julian Nagelsmann.

PSG

Christophe Galtier është pa Neymar, Presnel Kimpembe, Achraf Hakimi dhe Renato Sanches për udhëtimin e sotëm mërkurës në Mynih.

Duke përdorur një vijë mbrojtëse me katër lojtarë në ndeshjen e parë në Paris, Galtier mund të rikthehet në një mbrojtje me tre lojtarë, me Danilo Pereira që shfaqet së bashku me Sergio Ramos dhe Marquinhos në mbrojtje.

Fakte

Bayern Munichu ka fituar pesë nga gjashtë ndeshjet e fundit kundër PSG-së në të gjitha garat.

Bayern Munichu ka shënuar të paktën dy gola në katër ndeshjet e fundit në shtëpi kundër PSG-së në të gjitha garat.

Bayern Munichu ka parë mbi tri gola në tri ndeshjet e fundit në shtëpi kundër PSG-së në të gjitha garat.

Analizë

Bayern ka humbur vetëm një nga 23 ndeshjet e fundit në të gjitha garat dhe ende nuk ka shijuar humbjen në Allianz Arena këtë sezon. Nëse ata janë në gjendje të ruajnë këtë ecuri, atëherë ata do të rezervojnë vendin e tyre në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve.

PSG iu përgjigj humbjes 1-0 ndaj Bayernit muajin e kaluar me tre fitore radhazi, teksa mundi Lille, Marseille dhe Nantes, duke shënuar 11 gola. Me Lionel Messin dhe Kylian Mbappe në formë të shfrenuar, ata do të besojnë se mund të përmbysin deficitin prej një gol.

Megjithatë, Bayern ka qenë pothuajse i pandalshëm në shtëpi këtë sezon në atë që mund të dëshmojë një takim argëtues në Mynih.

Formacionet e mundshme

Bayern MunichSommer; Cancelo, Upamecano, De Ligt, Alpsonso Davies; Goretzka, Kimmich; Coman, Musiala, Mane; Muller

PSGDonnarumma; Pereira, Ramos, Marquinhos; Mukiele, Vitinga, Verratti, Ruiz, Mendes; Messi, Mbappe

ParashikimiBayern Munich 2-2 Paris Saint-Germain

TË FUNDIT
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

2 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ