Bayern Munich – Real Madrid, Lewandowski tregon se kush është favorit

0

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, e pranon se Real Madridi është favorit për të vazhduar në gjysmëfinale.

Por, pavarësisht kësaj polaku beson se skuadra gjermane ka të gjithë aftësitë për të mposhtur Los Blancos.

“Real Madridi është favorit, por kjo nuk do të thotë se ata do të na mundin”, ka thënë Lewandowski, i cituar nga Marca.

“Kur je një skuadër që e ke fituar Ligën e Kampionëve dy sezone radhazi, atëherë je favorit, por ne nuk do të fokusohemi në atë”.

“Jemi në formë të mirë dhe rezultatet tona të fundit kanë qenë të mira. Tani mund të mendojmë për ndeshjen ndaj Madridit”.

“Jemi të koncentruar, shumë të fokusuar, të mos bëjmë vet gatime, ndërsa të tyre të shfrytëzojmë”.

“Ronaldo është fenomen, por Madridi nuk është vetëm një lojtar”, ka thënë Lewa. /Sovrani/