Bayern Munich triumfon kundër Man United

Picture of ina-online
ina-online

20/09/2023

Bayernit i takon “festivali i golave” në Mynih, triumfon kundër Man United.

Bayern Munich e ka fituar kryendeshjen e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve kundër Manchester United.

Bavarezët triumfuan 3:2 kundër “Djajve të Kuq” në stadiumin “Allianz Arena” në Mynih, shkruan lajmi net.

Sane dhe Gnabry me dy gola “ekspres” në minutat 28-të dhe 32-të i dhanë avantazhin Bayern Munichut.

Man United katër minuta pasi nisi pjesa e dytë ngushtuan epërsinë e vendasve me golin e Hojlund.

Shpresat mysafirëve nga Anglia ua shuajti sulmuesi Harry Kane me golin e tretë nga penalltia katër minuta më vonë.

United deri në fund arriti të shënonte edhe një herë me anë të Casemiros tre minuta pa përfunduar koha e rregullt, para se Mathys Tel të shënonte golin e katërt.

Casemiro realizoi edhe njëherë në sekondat e fundit për epilogun final të takimit.

Bayern Munich është lider i Grupit me tri pikë, ndërkohë Man United i fundit pa pikë. Pjesë e grupit janë edhe Kopenhaga e Galatasaray që barazuan 2:2 në Stamboll.

TË FUNDIT
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ