Bayern s”ndalet, ofron 50 milionë për yllin e Seria A

0

Bayern Munchen dëshiron ta transferojë Nicolò Zaniolo dhe janë të gatshëm të ofrojnë 50 milion euro.

Sipas gazetës gjermane Bild, 19-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve të Bundesligës me shfaqjet e tij në Serie A, Ligën e Kampionëve dhe për Italinë, përcjell ORAinfo.

Është pretenduar se Bayern janë duke vendosur një ofertë me vlerë 50 milionë euro në tavolinë për Zaniolo, duke synuar të luftojnë kundër Juventusit, Manchester City, Real Madrid dhe Paris Saint-Germain.

Shumë do të varet nëse Roma kualifikohet për Ligën e Kampionëve, pasi dështimi për ta bërë këtë do të thotë shitjen e disa lojtarëve të mëdhenj./ORAinfo/