Bayerni e ‘shkel’ Darmastadt, Kane realizon gol nga mesi i fushës (VIDEO)

ina-online
ina-online

28/10/2023

Bayern Munich ka fituar me rezultat të thellë 8-0 ndaj Darmastadt, në kuadër të Bundesligas.

Fillimisht me karton direkt të kuq u ndëshkua Joshua Kimmich, në minutën e 4’. Pastaj Klaus Gjasula i ekipit kundërshtar ishte lojtari i radhës që u ndëshkua me të kuq, në minutën e 21’.

Ndonëse nuk pati ndryshim në rezultat, pati te kartonët, pasi Matej Maglica u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 41’.

Në pjesën e dytë, Harry Kane e kaloi në epërsi Bayernin, në minutën e 51’, teksa vetëm gjashtë minuta më vonë Leroy Sane e dyfishoi epërsinë e bavarezëve.

Jamal Musiala pas një ore lojë e realizoi golin e tretë, ndërsa Sane shënoi sërish, pas vetëm katër minutave.

Bayerni nuk u ndal dhe e gjeti golin e pestë me Kanen, në minutën e 69’. Dy minuta më vonë Muller e realizoi golin e gjashtë.

Ndërkohë, Musiala e shënoi golin e parafundit në minutën 76’, teksa golin e fundit e realizoi Kane,në minutën e 88’, duke kompletuar hat-trickun.

Bayerni pas nëntë xhirove renditet në vendin e parë me 23 pikë, me një pikë më shumë se Leverkuseni që pozicionohet në pozitën e dytë. /Klankosova.tv.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ