Bayerni gjobitë Sadio Mane me mbi 300 mijë Euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Prill, 2023

Sadio Mane raportohet se është dënuar me gjobë prej më shumë se 300 mijë euro nga Bayern Munichi.

Ky dënim për senegalezin vije pasi ai goditi me grusht shokun e skuadrës, Leroy Sane, pas humbjes 3:0 ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Pas këtij rasti, Mane u suspendua nga Bayerni për ndeshjen e radhës, që e zhvilloi të shtunën ndaj Hoffenheimit në Bundesligë.

Gazetari nga “Sky”, Florian Plettenberg, që është edhe i afërt me “Bavarezët” ka raportuar se 31-vjeçari është gjobitur me më shumë se 300 mijë euro.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

salah

Salah i vetëofrohet Realit

myrto uzuni

Uzuni magjik, ngjit Granadan në La Liga

shkendija u16 albion

Shkëndija U16 siguron titullin e kampionit

messi-2

Messi shënon, PSG kampion i ri

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

Sylvinho (Olympique Lyonnais, Trainer, head coach); Porträt, Einzelbild

Sylvinho publikon listën e Shqipërisë për dy ndeshjet e muajit qershor

la liga

La Liga, sa para merr çdo ekip në përfundim të sezonit?

osimeh

Oferta montruoze për Osimhen, vjen nga Premier Liga

fury joshua

“Beteja e titanëve”, Tyson Fury sfidon në ring Anthony Joshua

INFO

NA NDIQ