Bayerni me rikthim të madh

Picture of INA
INA

04/10/2023

Golat e Jamal Musialas dhe Mathys Telit i kanë siguruar fitoren e pritur Bayernit. Të martën mbrëma, gjiganti gjerman fitoi 2:1 në udhëtim ndaj Copenhagenit. Bayerni te fitorja erdhi me shumë mund.

Skuadra daneze avancoi 1:0 në minutën e 55-të me golin e Lukas Leragerit.

Në minutën e 67-të, Jamal Musiala barazoi në 1:1. Ndërsa për 2:1 shënoi Mathys Tel në minutën e 83-të.

Për Bayernin është fitorja e dytë, pas asaj 4:3 ndaj Manchester Unitedit. Udhëheq në grup me gjashtë pikë. Copenhageni mbetet me një pikë.

TË FUNDIT
24 minuta
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
1 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin