BDI feston ditëlindjen, koktej festiv, por edhe ‘luftë’ brenda llojit

INA
INA

3 Qershor, 2023

Më 5 qershor Bashkimi Demokratik për Integrim me koktej festiv do të festojë 21 vjetorin e formimit të kësaj partie.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale këtë e bëri të ditur lideri i kësaj partie Ali Ahmeti, i cili për 20 vite me radhë fiton pothuajse të gjitha ciklet zgjedhore në Maqedoni.

Ahmeti llogaritet si politikani më jetëgjatë,  që ka qëndruar gjatë kohë në pushtet, duke mos pasur konkurretin e tij  në rajonin e Ballkanit, përpos Millo Gjukanoviqit në Mal të Zi.

Ahmeti  ende nuk mendon për pensionimin nga politika, edhe përkundër fraksioneve dhe ‘betejave’ të brendshme brendapartiake.

Dy komunat kryesore shqiptare, Çairi dhe Sarajit drejtohen nga fraksioni i njohur si ‘Grupi i Zjarrit’, që po synon se do ta fitoj ‘betejën” brendapartiake. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

sulmi turqi

VIDEO/ Del nga makina dhe vrapon, momenti kur terroristi hedh veten në erë pranë Parlamentit në Ankara

bujar osmani

Trupat serbe pranë kufirit me Kosovën, Bujar Osmani kontakton Daçiqin: Mirëpres deklaratën për tërheqje

zemra semundje

Shtohen sëmundjet e zemrës tek të rinjtë në Maqedoni, mjekët apelojnë për kontrolle

INFO

NA NDIQ