Ilir Hasani, Bekim Neziri dhe Arta Bilalli anëtarë të rinj të kryesisë së BDI-së

ina-online
ina-online

23/07/2023

BDI në mbledhjen e sotme të këshillit të përgjithshëm përpos zgjedhjes së Bujar Osmanit në postin e nënkryetarit, ajo ka zgjedhur edhe tre anëtarë të rinj të kryesisë:

Bekim Neziri – kryetari i degës së BDI-së në Çair

Ilir Hasani – nga dega e Kumanovës dhe njëkohësisht anëtar i këshillit të përgjithshëm

Arta Bilalli – deputete nga Gostivari, e cila njëkohësisht do të mbaj postin e sekretares për barazi gjinore që deri tani e ushtronte Saranda Imeri

Këto emërime siç thuhet vijnë pas largimeve që ndodhën në këtë parti dhe që kjo nënkupton grupin e të ashtuquajturëve të të pakënaqurëve të udhëhequr nga Izet Mexhiti, që tashmë zyrtarisht nuk janë pjesë e BDI-së dhe formuan lëvizjen e tyre politike. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ