BDI: Besmira Ejupi nuk është caktuar si konsul gjeneral në New York

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Bashkimi Demokratik për Integrim ka cilësuar të paverteta informacionet se prezantuesja e televizionit Besmira Ejupi, është caktuar si konsul gjeneral nëNew York. Sipas informatave brenda Bashkimit Demokratik për Integrim, personi i apostrofuar ndoshta ka qenë një nga propozimet, por vendimi për emërimin e saj si konsul në SHBA, është thjeshtë një spekulim dhe nuk ka të bëj aspak me të vërtetën.

Vendimi i këtillë, për atë se kush do jetë konsul në Shtetet e bashkuara të Amerikës, nuk është marrë ende, thonë nga BDI, nga ku, po ashtu informojnë se, marrja e një vendimi të tillë do të jetë transparent për pubikun dhe do të shpaloset në kohë.

Të njëjtin konfirmim morëm edhe nga Qeveria e vendit. Informatat brenda Qeverisë kanë demantuar zërat se Ejupi është caktuar konsul në Çikago të SHBA-ve. Informatat brenda Qeverisë flasin se, në pjesën e mbyllur të mbledhjes së dite më parë, nuk ka pasur një vendim të tillë, dhe se informacionet për emërimin e konsulit në SHBA janë vetëm spekulime.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

INFO

NA NDIQ