BDI: Bilall Kasami po shfaqet i paaftë për të drejtuar Tetovën tonë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Nga BDI i janë përgjigjur akuzave që Bilall Kasami bëri mbrëmjen e djeshme në ClickPlus në TV21 ndaj qeverisjes së kaluar të Komunës së Tetovës, të udhëhequr nga kuadri i BDI-së në krye me ish kryetaren Teuta Arifi. Nga kjo parti akuzat për keqpërdorim të buxhetit komunal i quajnë arsyetim të Kasamit për paaftësinë për të menaxhuar aktualisht me Komunën.

“Bilalli le të realizon programin e premtuar para qytetarëve dhe mos të justifikon dështimet e veta me shfaqje të përditshme të paaftësisë për të menaxhuar dhe drejtuar Tetovën tonë”, thonë nga BDI për TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ