BDI cakton Bujar Osmanin koordinator për Çairin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Mars, 2023

TV21 mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim e ka caktuar Bujar Osmanin si koordinator për degën e Çairit. Mësohet se vendimi ka ardhur me propozim të vet kreut integrist Ali Ahmeti, me qëllim, siç thotë burimi, “për t’i koordinuar proceset politike në Çair në këtë fazë”.

Ky vendim i integristëve vjen pas një periudhe të tensionuar në parti, e cila është ndarë në dy grupime, ata që janë funksionarë në Qeveri e të cilët mbështeten nga kryetari Ahmeti, si zëvendëskryeministri Artan Grubi dhe ministri i jashtëm Bujar Osmani, si dhe grupi i ashtuquajtur “i zjarrit”, të udhëhequr nga Izet Mexhiti, Musa Xhaferi e Blerim Bexheti, të cilët kritikojnë punën e ministrave integristë.

Rikujtojmë se kryetar i degës së Çairit, aktualisht është Izet Mexhiti, ndër figurat kryesore të të ashtuquajturit “Grupi i Zjarrit”./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arrestim_Pranga-780x468-1

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

fatmir bytyqi

Bytyqi për heqjen e masës së ngrirjes së çmimeve: Çmimet e produkteve ushqimore mund të ulen edhe më tepër

izet mexhiti

Mexhiti: S’dihet kush ha e kush pi më në BDI

lajcak-kovacevski

Kovaçevski – Lajçak: Maqedonia e Veriut faktor i dëshmuar i stabilitetit, shqetësime për Kosovën

shkupi

Përkatësia etnike në certifikatat e lindjes në RMV, për të shmangur deklarimet e rreme

Policia-e-Kosoves-800x445

MPB-ja e Kosovës mohon se ka marrëveshje mes protestuesve në veri dhe KFOR-it

shkolla-nxenes-780x439-1

Shkollat në RMV shtojnë kujdesin ndaj fëmijëve

dhuna ndaj policise serbet veri

Deputetja britanike: Bandat serbe në veri po paguhen dhe armatosen nga Beogradi

vucic

Vuçiq pas takimit me Quintin, ja çfarë kërkon?

INFO

NA NDIQ