BDI drejt përçarjes, proces i pandalshëm!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Naser Pajaziti

BDI drejt përçarjes, proces i pandalshëm, pavarësisht se për dikë i dhimbshëm

BDI po shkon drejt përçarjes dhe ku proces tashmë është i pandalshëm. Para se gjithash është një proces demokratik, pavarësisht se për dikë është i dhimbshëm.

Karvanet e ndara në terren janë sinjale për ndarje rrugësh.

Nëse Ali Ahmeti e ka ndarë mendjen për të ndarë rrugët me shokun e tij të moçëm, Musa Xhaferi, atëherë kjo nuk ndalet, sepse ndarjet e dhimbshme të rrugëve, të motivuara për interesa pushtetesh ndodhën edhe mes shokëve të tij, Hashim Thaçit me Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi. Por, ndodhën edhe shumë ndarje të tjera, pavarësisht liderëve të fuqishëm dhe të pakontestueshëm!

Andaj ndoshta nuk do të jetë vonë kur do të shohim Nisma apo lista politike!

 

https://www.facebook.com/pajaziti.n/posts/10160188404030306

 

 

TË FUNDIT
7 minuta
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
1 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
1 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
2 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
5 orë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi
1 ditë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
21 orë
Kasami:Ali, Artan dhe Talat, stadiumi do ndërtohet!
1 ditë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
7 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

INFO

NA NDIQ