BDI mban zgjedhjet brendapartiake, fton anëtarësinë të shprehë lirshëm vullnetin e saj

Picture of INA
INA

30/06/2023

Bashkimi Demokratik për Integrim njofton opinionin se me datë 2 korrik – E Diel do të mbahen zgjedhjet brendapartiake për konsolidimin e organeve partiake në 14 degë të saj me aplikimin e parimit demokratik “një anëtar, një votë”.

Pas procesit të realizuar me sukses të regjistrimit të anëtarësisë, verifikimit dhe shpalljes së kandidaturave dhe fushatës zgjedhore të kandidatëve që përfundon sot, të dielën ftojmë anëtarësinë e Bashkimit Demokratik për Integrim që të deklarojnë lirshëm vullnetin e tyre për udhëheqësinë e re të degëve në Butel, Çair, Dibër, Jegunovcë, Kërçovë, Krushevë, Kumanovë, Likovë, Manastir, Petrovec, Pllasnicë, Prespë, Shuto Orizare, Veles.

Gjatë këtij procesi zgjedhor votohet për zgjedhje të kryetarëve të degëve, anëtarëve të kryesisë së degëve, kryetarëve të këshillave vendor dhe anëtarëve të kryesisë së këshillave vendor, proces që do të udhëhiqet nga Komisioni Zgjedhor Partiak.

Zbatimi i këtij modeli në përzgjedhjen e organeve partiake dëshmon qasjen dhe kapacitetin demokratik të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Bashkimi Demokratik për Integrim ju uron suksese të gjithë kandidatëve në garën e 2 korrikut.

Në fund të këtij procesi demokratik fitues do të jenë të gjithë, pasi e mira e përgjithshme, kontributi për arritjen e saj dhe shërbimi efikas ndaj qytetarëve padyshim se është mision i përbashkët.

TË FUNDIT
40 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë
1 ditë
Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup
5 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
20 orë
Presidentja Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë destabilizimin e Kosovës dhe rajonit
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
1 ditë
Gashi takohet me përfaqësuesit e Zyrës së DCAF në Shkup
8 orë
Misteri i vrasjes në Serbi, autori ende në arrati – dyshimet te vëllezërit Hajrizi
1 ditë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ