BDI-në do e çojnë shqiptarët në opozitë!

INA
INA

7 Qershor, 2023

Shkruan: Adnan Azizi

Nuk ka subjekt politik maqedonas që nga koha e Cërvenkoskit, Gruevski, Zaevit, Kovaçevskit dhe Mickoskit që nuk preferojnë ta kenë BDI-në partnere. Jo rastesisht një akademik maqedonas kishte deklaruar njëherë se Ali Ahmetin ne maqedonët duhet ta shpallim ‘pasuri kombëtare’, sepse është shumë e thjeshtë, gjitha akrobacionet antishqiptare, rastet e montuara politike, subjektet maqedone i kanë bërë me partinë servile shqiptare sot e 20 vite siç është BDI!

Deklarimet dikur të LSDM-së se e duam qeverinë pa BDI-në dhe sot të VMRO-së “kundër ” BDI-së ishin të akorduara për ngritur reitingun e BDI-së e cila nga 8% tani ka rënë në 6 % dhe vazhdon të bjerë dita ditës. Pika e përbashkët e gjithë partive maqedone është dëshira për ta patur BDI-në në “shtratin” e vet politik!

Besoni se komandanti që thoshte dikur “flasim shqip shqip” shumë bukur e zotëron gjuhën e marrëveshjeve për ta ruajtur pushtetin me çdo kusht!

Mbajeni mend një gjë:

Kësaj radhe, BDI do shkojë te shpija çfarëdo që të planifikoj LSDM-ja, VMRO-ja dhe Alija!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

cun

Edhe njiherë po t’them: – O teveqeli i Shqipnisë!

flamuri-kuq-e-zi

“Shqiptarët nuk janë trima, nuk kanë qejf të vdesin, sa më larg frontit aq më të çartur janë”

Vucic Vulini

Qasja e Perëndimit ndaj Vuçiçit ‘të padjallëzuar’ rrezikon të destabilizojë Ballkanin

Kim Mehmeti

Kosovën më shumë e ka dëmtuar Rama se sa Vuçiqi?

andi-bushati

Katër pika ku Rama është rreshtuar pro Serbisë

Haris Imamovic

Pse Perëndimi është i butë ndaj Serbisë?

Muhamer Pajaziti

Këshilli i Sigurimit duhet ta dënoj dhe të kërkoj përgjegjësi nga Serbia për agresionin në Veri të Kosovës

xhavit haliti

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiqin

xhemal ahmeti

Përpjekje për t’i kuptuar ngjarjet e fundit në veriun e Kosovës

INFO

NA NDIQ