BDI përshëndet miratimin e Ligjit për largimin e kazinove dhe bastoreve nga shkollat

INA
INA

08/02/2024

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet miratimin e Ligjit për largimin e kazinove dhe bastoreve nga institucionet arsimore, përcjell tvklan.mk. Nga kjo parti thonë se po ndjekin me shqetësim debatin dhe fushatën, siç thuhet, kundër ligjit dhe në favor të monopolit të kësaj industrie.

“Fushata obstrukcioniste, bllokuese, shpifëse, negative dhe ofenduese nuk kaloi. Ligji për largimin e kazinove dhe bastoreve parasheh: largimin e bastoreve dhe kazinove 500 metra nga institucionet arsimore, mbron dhe ndalon të miturit nga përfshirja në lojërat e fatit, rrit të ardhurat në buxhet, nëpërmjet rritjes së tatimeve dhe çmimit të licencave, me të cilat ndihmohen kultura, sporti, mediat”, thuhet në reagimin e BDI-së.

Më tej siç thuhet në reagimin e BDI-së, ky ligj ka qenë pjesë e programit të kësaj partie dhe të qeverisë./tvklan.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

antibixhoz

Anti-bixhozi: Do të publikojmë fotografitë e deputetëve që nuk e votojnë Ligjin për lojërat e fatit

INFO

NA NDIQ