BDI-së dhe miqve të tyre po i prishet loja dy dekadëshe e përçarjes!

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

Shkruan: Adnan Azizi, Lëvizja BESA

BDI-së dhe miqve të tyre po i prishet loja dy dekadëshe e përçarjes!

– U munduan ta pengojnë bashkëpunimin mes Lëvizjes BESA dhe Alternativës duke shpërndarë dezinformata se “Ata asnjëherë nuk bëhen bashkë”!

Por kjo u bë!

– Tentuat të pengoni Izetin që mos bëjë parti politike, por e bëri!

– Luftuat që ta pengoni formimin e koalicionit trepalësh, dështuat sepse u bë!

– U lodhët duke shpërndarë ide përçarëse, por nuk ja arritët!

Koalicioni rritet fuqishëm dhe tani ka përkrahjen e çdo qytetari.

Ju si BDI dhe partnerët tuaj harxhoni të gjithë energjinë për të na shkatërruar neve, por Koalicioni jonë po ngadhënjen çdo ditë e më tepër, sepse qytetarët e dinë se kush i përfaqëson me dinjitet, se ku qëndron shpresa e rinisë për të mbetur në vendlindje dhe ardhmëria e të gjithë qytetarëve.

Ruani atë pak forcë të plogësht që u ka mbetur se do u duhet tu shpjegoni qytetarëve pse keni dështuar në çdo aspekt, pse rinia iku, pse populli po varfërohet dhe pse vetëm funksionarët e BDI-së dhe pushtetit po pasurohen!

TË FUNDIT
16 orë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?
2 ditë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!
4 ditë
Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!
4 ditë
Të jetosh në mesin e derrave!
5 ditë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

ME TE LEXUARA

16 orë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

LEXO MË SHUMË

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

Kim Mehmeti2

Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

naser-pajaziti

Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!

dijana toska

Të jetosh në mesin e derrave!

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Kim Mehmeti

Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

Arben Fetai

Arben Taravari dhe UÇK-ja

himara

Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria

etem xheladini

Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ