Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

ina-online
ina-online

28/02/2024

Jeton Shaqiri nga BDI ka qenë mysafir në “10 minuta” në TV21. Shaqiri pyetur edhe për zgjedhjet parlamentare dhe bartësin e listës në njësinë zgjedhore 5.

Sipas informacioneve të TV21, flitet se nëse arrihet një koalicion mes BDI-së dhe ASH-së, bartës do të jetë Ziadin Sela. Se a do të jetë kjo e pranueshme për Degën e BDI-së në Strugë, Shaqiri tha se ende nuk ka asgjë zyrtare, dhe se për të personalisht do të ishte i mirëseardhur çdo lloj bashkimi që do të sillte rezultat të mirë në zonën 5 dhe që do të ishte në dobi të vendit.

“Nuk mund të flas në emër të degës, mund të flas në emrin tim personal për arsye se jam anëtar i degës, jam anëtar i Kryesisë por secili vendim duhet të sillet tek organet e partisë. Derisa nuk kemi diçka zyrtare, nuk do ta kisha komentuar. Por dua të them se çdo element i rëndësishëm që duhet bashkuar që po i shohim të gjithë dhe po i ndjekim të gjithë, në frymën e frontit europian, në frymën e idesë për të luftuar elementet dashakeqe të cilat ndodhin në shoqërinë tonë. Secili do të ishte e mirëseardhur sepse është një mision shumë i rëndësishëm – integrimi në Bashkimin Europian. Është një element shumë i rëndësishëm për zonën 5, sepse çdo herë kemi treguar rezultat maksimal dhe duhet të bëjmë maksimumin e arritjes së këtyre rezultateve. Unë do të kisha thënë se cilido bashkim për të dalë forcë e dytë në zonën 5, për të rritur numrin e deputetëve krahasuar me vitin paraprak – do të jetë e mirëseardhur”, tha Shaqiri./Tv21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ