BE e shqetësuar se nuk po zbatohen rekomandimet e Komisionit Antikorrupsion

ina-online
ina-online

07/02/2024

Ambasadori evropian në Shkup, David Geer tha sot se është i shqetësuar për zbatimin e dobët të rekomandimeve të Komisionit Antikorrupsion.

Ai theksoi se të gjitha rekomandimet e këtij komisioni dhe të Auditorit të Shtetit nuk janë sekrete, por janë të disponueshme për publikun dhe qytetarët presin që ato të zbatohen në vazhdimësi, përcjell INA.

“Puna e Komisionit Antikorrupsion është e një rëndësie të madhe sepse shfaqi shqetësim dhe ngriti çështje që prekin qytetarët dhe institucionet. Është e vërtetë se të gjitha ato rekomandime që vijnë nuk zbatohen, janë shqetësuese për të gjithë ne”, tha Gir gjatë dhurimit të autoambulancave për Emergjencën e Shkupit. Ai nënvizoi se me kalimin e viteve përqindja e zbatimit të rekomandimeve që dalin nga Komisioni Antikorrupsion ka ardhur në rënie. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ