BE-ja zbulon agjendën për takimet me Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel

INA
INA

12 Shtator, 2023

Është publikuar agjenda për takimin e nivelit të lartë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, që do të mbahet më 14 shtator në Bruksel.

Sipas komunikatës së BE-së, Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, së bashku me të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të zhvillojë takime të ndara me Albin Kurtin dhe Aleksandër Vuçiqin që nga ora 9:00, raporton Klan Kosova.

Pas këtyre takimeve të ndara, do të pasojë një takim i përbashkët trepalësh.

Pas këtyre takimeve, do të ketë deklaratë për media nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ku do të shpalosen detaje rreth takimit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

vucic

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

INFO

NA NDIQ