Bedri Ajdari: Mos prisni të vdesin njerëzit në burgje për të shprehur ngushëllime (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

“Mos prisni të vdesin njerëzit në burg për të shprehur ngushëllime, por bëni me kohë atë çfarë duhet që të mos sakrifikohen njerëz të pajfshëm”. Kjo ishte porosia që bëri Bedri Ajdari, njëri nga familjarët e të dënuarve në rastin “Monstra” përcolli nga ceremonia e varrimit të Rexhail Qerimit, që u bë sot paradite në fshatin Opajë të Kumanovës, shkruan gazeta LAJM.

“Fillimisht shpreh ngullëshime e mia për familjen Qerimi e cila ka vuajtur shumë dhe tani e ka përjetuar edhe vdekjen e Rexhailit. Vdekja është caktim i Zotit, por kushtet janë të tilla që na bëjnë të na dhimbsen jashtë mase. Duhet me prit me dekada një gjykim fer, drejtësi e cila në këto trojke ka kapluar shumë njerëz dhe shumë familje. Ne e dijë më së miri se edhe ne jemi në nivelin e tyre të vuajtjeve. Pra, kisha thënë mos prisni të vdes dikush për të shprehur ngushëllime por bëni atë çfarë mundeni me kohë e jo pasi të vdes”, tha Bedri Ajdari.

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

19 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
13 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
19 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
13 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
19 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
13 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
18 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
13 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
18 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ