Bedri Ajdari: Turp për deputetët që votouan ndryshimet në Kodin Penal! (Video)

INA
INA

7 Shtator, 2023

Bedri Ajdari, familjar i disa prej të dënuarve në rastin “Monstra”, vlerëson ndryshimet e miratuara një ditë më parë në Kodin Penal, janë bërë me të vetmin qëllim për ta amnistuar ish kryministrin, Nikolla Gruevski, për të cilin thotë se është “babai” i të gjitha të këqijave që u kanë ndodhur shqiptarëve në Maqedoni, gjatë qeverisjes së tij.

“Për ata që e kanë votuar këtë ligj është turp, sepse i kanë amnistuar të gjithë njerëzit më të korruptuar, më të kriminalizuar dhe që kanë bërë krime ndaj qytetarëve të këtij vendi. Gruevski arriti dhe do të vijw pa një ferrë në këmbë në këtë vend, ai i cili ishte “babai” i të gjitha të këqijave në vendin tonë. Është normale të ketë ndryshime në çdo ligj dhe për çdo ligj i cili është në favor të qytetarëve, por kjo që është votuar ditëve të fundit është komplet në disfavor të qytetarëve dhe në favor të politikanëve , funksionarëve të cilët bota e din se kanë qenë të korruptuar, janë arratisur për shkak të korrupsionit dhe për shumë shkaqe tjera, e sidomos njihen këto si montues të rasteve të montuara. Ne indirekt jemi të prekur nga këto. Shumë komentues bëjnë një krahasim pse ligji nuk hyn në fuqi edhe për rastet e montuara, ne nuk jemi të interesuar për amnesti, ne vazhdimisht kemi qenë të interesuar për një zgjidhje të drejtë, jo për amnesti. Që të ketë ligj për amnesti është normale në përgjithësi që të kapen të gjithë qytetarët, të gjitha kategoritë të cilët mendoj se janë edhe ato në një farë mënyre të gjykuar padrejtësisht, duke e ditur se kush janë gjykatësit dhe se si kanë shkuar gjykimet me porosi”, tha Ajdari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

INFO

NA NDIQ