Bedri Ajdari: Vdekja e Rexhaili na përkujton vuatjet e shqiptarëve dhe padrejtësitë ndaj tyre

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Në marshin protestues për Rexhail Qerimin që po mbahet në Shkup, po merr pjesë edhe Bedri Ajdari, njëri nga familjarët e disa prej të dënuarve në rastin “Monstra”, shkruan gazeta LAJM. Ai tha se vdekja e Rexhailit në burg na përkujton për padrejtësitë dhe vuajtjet e shumta të shqiptarëve.

“Vdekja e Rexhailit na përkujton se sa njerëz janë në hallin dhe presin drejtësi, jo mëshirë, pot këtu nuk po e gjëjnë. Prandaj organizatori ka vendosur që sot që t’i drejtohet përfaqësive të Bashkimit Evropian dhe të përcjellë mesazhin për drejtësi”, tha Bedri Ajdari./Gazeta LAJM

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

INFO

NA NDIQ