Befason Rron Gjinovci, i drejtohet Albin Kurtit: Je kah shkon rrugës t’Hashimit haver!

Picture of INA
INA

17/08/2023

Pas deklarimeve të kryeministrit Albin Kurti se planifikon nisjen e projektit rrugor Prizren-Tetovë që parashihet të kushtoj qindra milionë euro, ka reaguar analisti Rron Gjinovci.

Ai e kundështon këtë projekt, duke thënë se duhet t’i jepet prioritet Arsimit dhe Shëndetësisë. Madje Gjinovci shkon edhe më tutje, duke thënë se Kurti po shkon rrugës së Hashim Thaçit.

Postimi i Rron Gjinovcit:

Rruga Prizren -Tetovë është turbo follk politik. Arsimin s’e ki kërkah, shëndetësinë kërkah, ti po don me nisë rrugë minimum 200 milion Euro pa kurrfarë studimi mbi leverdinë ekonomike (sepse s’ka). Ti je ka shkon rrugës t’Hashimit haver. Ama ty nuk ka me të ec aq gat sa Hashimit, kështu që kujdes.

TË FUNDIT
47 minuta
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
1 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
9 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
12 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
12 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

ME TE LEXUARA

12 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
12 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
9 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
1 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
47 minuta
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

LEXO MË SHUMË

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

INFO

NA NDIQ