Begaj takon Escobarin: Shqipëria, aleat i besueshëm i Amerikës

ina-online
ina-online

20/09/2023

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj takoi sot në Uashington zëvendës-ndihmës sekretarin amerikan dhe njëherit i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Ai ka thënë se vendi i tij mbetet një vend i afërt për Uashingtonin.

“Shqipëria mbetet një aleat i fortë dhe i besueshëm i ShBA-së në Ballkanin Perëndimor, e cila aktivisht kontribuon në sigurinë dhe stabilitetin rajonal”, është shprehur Begaj, përcjell KlanKosova.tv.

“Partneriteti ynë strategjik është i rrënjosur në angazhimin tonë të përbashkët për paqen, demokracinë dhe mirëqenien e përbashkët”, ka nënvizuar presidenti Begaj.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi shqiperise incident rrahje

Kaos në Kuvend/ Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, flakadanë dhe zjarr! Mbyllet seanca plenare

kuvendi shqiperise incident rrahje

Deputetët e opozitës në Shqipëri përplasen me Gardën te hyrja e Parlamentit

Sali Berisha

Kuvendi Kombëtar/ Me 938 vota pro, Sali Berisha është rikonfirmuar në krye të Partisë Demokratike

Liridona ademaj

​“Ndal femicidit, drejtësi për Liridonën”, sot mbahet një marsh-protestë në Tiranë

silvio gonzato

Emërohet ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri

tritan shehu

Shehu: Kur Lavrov foli, ministri i Ramës qëndroi në sallë!!

Micotakis Rama

Gazeta italiane: Greqia bllokon Shqipërinë për shkak të Çamërisë! Ja pse duhet të flasim për persekutimin e shqiptarëve

vlora

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

INFO

NA NDIQ