Begaj uron SHBA në ditën e pavarësisë: Mirënjohës dhe krenarë për historinë që na lidh së bashku

Picture of INA
INA

04/07/2023

Presidenti Bajram Begaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ditën e pavarësisë. Begaj shkruan se Shqipëria është mirënjohëse ndaj SHBA, si dhe krenare për historinë që e lidh me të.

“Gëzuar 4 Korrikun!

Mirënjohës dhe krenarë për historinë që lidh Shqipërinë dhe Shtetet e Bashkuara.

Si partnerë strategjikë, jemi të vendosur për të ndërtuar një të ardhme në të cilën ruajmë dhe forcojmë së bashku vlerat e demokracisë”, shkruan Begaj.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë vitin e 247-të të pavarësisë këtë të martë. Ndërkohë në Shqipëri ndodhet presidentit i 42-të i SHBA, Bill Clinton në një vizitë zyrtare dy ditore.

TË FUNDIT
19 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
19 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
1 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
1 ditë
kryebashkiaku i Vlorës: Kjo është një luftë kundër turizmit shqiptar që e ka “burimin” diku gjetkë
2 ditë
Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
19 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
19 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

LEXO MË SHUMË

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

IMG_4571

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

ermal dredha

kryebashkiaku i Vlorës: Kjo është një luftë kundër turizmit shqiptar që e ka “burimin” diku gjetkë

edi rama

Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

policia-shqiperi shqiptare

Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë

rama zelenski

Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian

IMG_3481

Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro

INFO

NA NDIQ