Bejta: Ja pse i ndamë rrugët me Mexhitin

ina-online
ina-online

25/07/2023

Nevzat Bejta nga i ashtuquajturi Grupi i Zjarrit në BDI ka folur për INA se si ndodhi ndarja e rrugëve me Izet Mexhitin dhe a ka tradhëti në këtë mision që e nisën bashkërisht.

“Na nuk kemi bërë tradhëti, sepse ne vazhdojmë aktivitetin tonë në kuadër të strukturës partiake në BDI. Vazhdojmë të insistojmë me kërkesat tona përbrenda dhe jo te dalim dhe ta dëmtojmë BDI-në. Unë , Blerim Bexheti dhe Musa Xhaferi ishim që idenë ta zhvillojmë përbrenda, kurse Izet Mexhiti ishte për të kriju lëvizje dhe për ta braktisë BDI-në”, theksoi për INA, Nevzat Bejta nga BDI.

I pyetur se a do kërkojnë ato kërkesa që i proklamonin siç ishte shkarkimi i ministrave, Bejta nënvizoi se do të vazhdojnë të luftojnë gjitha ato dukuri negative që dëmtojnë BDI-në.

Lidhur me paralajmërimin e frontit opozitar të prirë nga Mexhiti-Kasami dhe Gashi, Bejta theksoi se duhet të ketë opozitë të fuqishme përballë një pozite të fuqishme. “Le të formojnë, është për të mirën e demokracisë, por në fund votuesi vlerëson se kujt i beson dhe i jep mandat”, nënvizoi Bejta.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nëse VMRO nuk propozon ministrat e saj në qeverinë teknike, lë njollë në procesin zgjedhor

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Maqedonia e Veriut kultivon shoqëri të qëndrueshme, të drejtë dhe gjithëpërfshirëse

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ