Bejta: Talat Xheferi ndihmoi Taravarin për të më eliminuar në Gostivar (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Nevzat Bejta është i bindur se garën për komunën e Gostivarit e ka humbur, pasi bashkëpartiaku i tij, Talat Xhaferi, e ka ndihmuar Arben Taravarin, në zgjedhjet lokale. Ai në emisionin 200 në Alsat, tha se marrëveshja e fshehtë kundër tij, mes BDI-së dhe ASH-së po del në sipërfaqe tani, kur Taravari po paralajmëron hyrjen në Qeveri.

“Unë në rrethin e parë kam fituar 1000 vota më tepër dhe pastaj ata për të më eliminuar i ndihmuan Taravarit. Një grup i funksionarëve të udhëhequr nga Talati, ata e kanë organizuar që të votojnë dhe ai fitoi me 400 vota, për të më eliminuar dhe të thonë se humbi Nevzati. Unë nuk kam humbur nga qytetarët, por nga njerëzit që nuk ia kanë dashur të mirën BDI-së dhe tani del në sipërfaqe në vitin 2023”, tha Bejta./Lajm

https://www.facebook.com/watch/?v=499853205630849

TË FUNDIT
5 minuta
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
13 minuta
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
20 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
20 minuta
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
36 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
6 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
4 orë
Çavkov del nga burgu
11 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
5 minuta
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
6 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

LEXO MË SHUMË

faton hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

INFO

NA NDIQ